Home Bydlení Chcete se pustit do rekonstrukce? A není demolice lepší řešení?

Chcete se pustit do rekonstrukce? A není demolice lepší řešení?

by czeko
0 comment

Někteří lidé se automaticky rozhodují pro rekonstrukci, když jim střecha začne padat na hlavu nebo když jim trouchniví zdi. Jenže ne vždy je rekonstrukce vhodné řešení, vždyť to může být také naprosto nevýhodné. Rekonstrukci je třeba opravdu dobře zvážit, v úvahu připadá totiž taky demolice. Ať už jste obyvatelem Jihomoravského, Pardubického nebo Středočeského kraje, o demoliční práce se vám postará firma Stavby – demolice a bourání s.r.o.

Jak jsme zmínili, rekonstrukci je třeba opravdu zvážit. Zejména, pokud chcete rekonstruovat starý dům. Takové domy mají většinou velice špatné základy a rozvody elektřiny a plynu, taky jsou nevhodně dispozičně řešeny nebo mají špatně orientovaná okna. V takovém případě se rozhodně vyplatí dům raději zdemolovat. 

Demolice může započat v jakémkoli městě. Nezáleží na tom, jestli žijete v Praze, Brně, Ostravě, Jihlavě nebo Zlíně. Zmiňovaná firma se vám o demoliční práce postará, jen tedy musíte držet v rukou jednu věc. 

Tou věcí je demoliční výměr

Demoliční práce nemohou započat jen tak, lusknutím prstů. Musí se získat povolení, tím povolením je demoliční výměr. Jedná se o dokument, který povoluje legální odstranění nemovitosti. Vydává se na obecním nebo stavebním úřadě, platí jeden rok s tím, že je možné ho nechat po roce prodloužit. Nepotřebujete ho jen na ke zbourání nemovitosti, potřebujete ho taky k výmazu objektu z katastru nemovitostí. 

Když má dojít k celkovému odstranění stavby

Pokud má dojít k celkovému odstranění stavby, je třeba provést passport objektu, při kterém se zpracuje projekt postupu bouracích prací. Bude v něm obsaženo i předpokládané množství odpadu. 

Projekt k demolici něco stojí, pokud existuje původní dokumentace k nemovitosti, cena se stanovuje dle ní, v opačném případě musí dojít k provedení stavebně technického průzkumu objektu a zaměření se následně zdigitalizuje. Cena se poté stanovuje individuálně, většinou však startuje na osmi tisících korunách.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz