Home Bydlení Bezpečnostní dveře pro ochranu vaší domácnosti

Bezpečnostní dveře pro ochranu vaší domácnosti

by czeko
0 comment

Asi první, co nás ve spojení s opuštěním našeho domova napadne, je možné vloupání a vykradení. Bohužel standardní dveře lze velmi snadno vypáčit, vysadit, stejně jako prokopnout. S dveřmi disponujícími bezpečnostními prvky s parametry 2. nebo 3. bezpečnostní třídy se šance na vloupání rapidně sníží.

Takovými dveřmi jsou např. dveře RC3 GOLIAS od Sapeli, které mají 3bodový hákový zámek, 3 závěsy a 3 pasivní čepy proti vysazení. Nelze je prokopnout a odolají i 70 cm dlouhému páčidlu či ruční mechanické vrtačce. Příjemným bonusem pak určitě je i možnost výběru z bohaté škály různých dekorů, případně mít dveře z každé strany jiné. Sortiment zahrnuje známé české dřeviny, jako oblíbený dub, buk, jasan, olše nebo třešeň, tak i exotické dřevo. Dubovou dýhu lze navíc mořit různými odstíny. Pokud fandíte industriálnímu stylu, ani to není problém, pro vás jsou připraveny dekory ve vzhledu plechu nebo betonu.

Dalším možným nebezpečím, se kterým se můžete bohužel setkat, je vznik požáru. Ten může propuknout nejen u vás, ale také v bytech vašich sousedů, kdy bohužel neovlivníte, jak rychle se rozšíří.

„Pro ochranu majetku i osob při vzniku požáru je vhodné mít vstupní dveře opatřené i dostatečnou protipožární ochranou. Díky ní dveře odolají požáru po dobu minimálně 30 minut, a zamezí tak jeho prostupu do vašeho bytu. Protipožární ochranu můžete doplnit ještě o kouřotěsnou funkci a vytvořit dveřmi tzv. kouřotěsný uzávěr, kterým neprojde nejen kouř, ale i výfukové či jiné plyny,“ komentuje Petr Klíma, produktový specialista Sapeli.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje kolem vašeho bytu, když v něm nejste? Bezpečnostní dveře lze doplnit o digitální kukátko se záznamem pohybu, které po zazvonění na zvonek zaznamenává obraz na paměťovou kartu, takže i v případě vaší nepřítomnosti zpětně vidíte, kdo se u vašeho bytu pohyboval.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz