Home Magazín Antistresové omalovánky hit dnešní doby

Antistresové omalovánky hit dnešní doby

by czeko
0 comment

V současné době existuje hned několik způsobů, jimiž můžeme zvládat stres či jiné psychické situace. Jedním ze způsobů jsou i antistresové omalovánky, které jsou v posledních letech velice novodobým trendem. Tyto omalovánky jsou nejen návratem do dětství, ale také mají terapeutické účinky. Skvěle vyplní i váš volný čas.

Omalovánky pro dospělé

Omalovánky byly původně určeny pouze našim ratolestem, ale v poslední době se tato výtvarná technika rozšířila i mezi dospělé. Omalovánky pro dospělé jsou vhodné pro všechny, které se potýkají s těžkou životní situací či jsou v neustálém stresu z práce, školy apod.

Dalo by se říci, že jde o jednoduchý způsob meditace a duševní hygieny. Člověk se při vybarvování soustředí pouze na tuto jednoduchou činnost, díky které dokáže mozek skutečně relaxovat, protože se při této činnosti odpoutá od svých nepříjemných starostí.

Motivy omalovánek proti stresu

Tyto úžasné omalovánky nabízí hned několik originálních a okouzlujících motivů. Vybere si opravdu každý. Vybrat si můžete z meditačních mandal, tajemných vitráží, faunou, flórou či důmyslnými stroji.

Mezi rostlinnými motivy naleznete především květiny. Fauna nabízí exotická zvířata, tropické motýly, záhadné brouky či ptáky. Pokud nevíte, které motivy si máte vybrat, dejte na první dojem.

Mezi nejoblíbenější motiv však patří mandaly. Jejich krása dokáže okouzlit opravdu každého.

Výhody antistresových omalovánek

Antistresové omalovánky mají opravdu mnoho výhod. Zaměříme se především na ty, které jsou pro spokojenější a šťastnější život ty nejdůležitější. První výhodou je relaxace, kterou ocení jistě každý. Při vybarvování se soustředíte pouze na tah pastelek či na to, kde kterou barvu použijete.

Další obrovskou výhodou je nezávislost, jelikož tyto omalovánky nejsou závislé na čase. Vybarvovat tak můžete, kdykoliv budete chtít. Stačí si jen vzít výtvarné náčiní a začít. Malovat můžete temperovými barvami, fixami, voskovkami či pastelkami. Fantazii se meze nekladou.

Je jen na vás, jaké barvy zvolíte a jak váš finální obrázek bude vypadat. Hotové obrázky si můžete uschovat, zarámovat či věnovat svým blízkým jako dárek. Výsledným dílem se můžete pochlubit svým přátelům i rodině.

Arteterapie aneb když umění léčí

S tímto tématem souvisí také termín arteterapie. Arteterapie je léčebná metoda, která je využívána především ve zdravotnictví a vzdělávání. Tato metoda má neuvěřitelný vliv na mnohé aspekty lidské psychiky. Například přispívá k sebepoznání, osobnostnímu růstu, zmírňuje úzkost či pomáhá se zvládnutím stresových situací. Dále arteterapie slouží k rozvoji vaší fantazie.

Závěr

Omalovánky pro dospělé jsou i vhodným a originálním dárkem pro vaše blízké. Zakoupit je můžete např. na stránkách www.poznani-knihy.cz , kde kromě omalovánek najdete i další zajímavé věci pro relaxaci.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz