Home Bydlení Tipy na grilování, se kterými na vaši zahradní party už nikdo nezapomene!

Tipy na grilování, se kterými na vaši zahradní party už nikdo nezapomene!

by czeko
0 comment

Konečně je tady léto a s ním pochopitelně také to nejlepší kulinářské období! Snad nikdo u nás nesnáší grilování, které se každoročně stává součástí volných letních večerů s rodinou a přáteli. V dnešním článku si tyto speciální a příjemné chvilky ještě vylepšíme o několik zajímavých rad, jak grilování pozvednout na vyšší úroveň!

Vybíráte správný zahradní gril?

Samozřejmě prvním důležitým faktorem je vůbec výběr grilu. I když se to na první pohled nemusí zdát, tak ne každý zahradní gril je stejný a některé druhy mají ohromné výhody a nevýhody. Pro milovníky tradičního začouzeného grilování jsou asi tou ideální volbou právě grily na dřevěné uhlí, které dokáží vytvořit ono neopakovatelné aroma v jídle i při grilování.

Na druhou stranu plynové grily jsou každým rokem stále oblíbenější. Jsou mnohem variabilnější, dá se s nimi kulinářsky mnohem víc vyhrát a navíc je jejich provoz rychlejší, příjemnější i levnější. To, že zde chybí typická vůně dřeva vynahrazuje dostatečně jejich výborná ovladatelnost a praktičnost.

Grilování už dávno není jenom o mase!

Pokud chcete na svojí grilovací party opravdu zaujmout, tak zapomeňte na staromódní přístup jen maso, chleba a hořčice. Moderní grilování nabízí neuvěřitelnou spoustu možností, jak celý kulinářský zážitek pozvednout na vyšší úroveň! Konkrétně zelenina je právě tou věcí, která při grilování mnohdy chybí. Nejoblíbenějšími druhy jsou pochopitelně cibulka a s ní i cherry rajčátka. Důležitou poznámkou může být, že na grilování zeleniny je mnohem šikovnější zahradní gril na plyn.

Cibulka je výborná jen lehce opečená či spálená a někteří dokonce milují sladkou chuť dokonale karamelizované cibulky za pomocí javorového sirupu. Velkou chybou by bylo zapomínat také na již zmíněná cherry rajčátka. Ty nijak neloupejte a ideálně je kupujte přímo na větvičce. Dejte je na gril a pečte je dokud nejsou lehce spálená. Pak si je hezky za tepla užijte s troškou koření a oleje.

Připravte neuvěřitelné omáčky, které okouzlí každého

Pokud chcete opravdu zaujmout a užít si grilovací party naplno, tak zapomeňte na kupované omáčky, hořčice a kečup. Udělejte si vlastní dresingy, kterými nejednoho člověka dokážete překvapit. Možností je ohromná spousta.

Jako základ použijte různé suroviny. Například jsou ideální tatarská omáčka, majonéza, tvaroh či skyr (druh bílého jogurtu). K nim potom zkoušejte postupně přiřazovat různé bylinky a koření. Jednou z nejlepších kombinací je mix tvarohu a majonézy, ke kterému se přidá troška soli a spousta utřeného česneku. Dobrý česnekový dresing má rád každý. A pokud chcete něco pikantního, tak jednoduchá pálivá omáčka ve složení mixu kečupu, majonézy a chilli koření nebo nasekané chilli papričky nikdy nezklame!

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz