Home Magazín Šroubový kompresor: Výkonný stroj poskytující řadu benefitů

Šroubový kompresor: Výkonný stroj poskytující řadu benefitů

by czeko
0 comment

Bez kvalitního kompresoru se v mnoha oblastech nelze obejít. Zatímco v hobby dílnách postačí i základní vybavení, pro průmysl a podobná odvětví je vyžadován pořádný výkon. Ten může nabídnout šroubový kompresor, včetně řady dalších výhod.

Nepřetržitý provoz

Vzhledem ke své konstrukci jsou vhodné šroubové kompresory pro nepřetržitý provoz. Nedělá jim dobře časté vypínání a zapínání, proto najdou využití spíše v průmyslu, montážních dílnách, automatizovaných linkách či autoservisech. Je důležité, aby se stroj zahřál na správnou provozní teplotu. Předejdete tak chladnutí oleje, což je klíčové. Studený olej čerpá vlhkost a mění se v emulzi, která ztrácí své klíčové vlastnosti a poškozuje šroubový kompresor.

Správný výběr

Při výběru je důležité mít jasno v tom, k čemu má zařízení sloužit. Šroubové kompresory jsou totiž dimenzovány přesně pro daný provoz. Vestavěný kompresní poměr nelze měnit, výkon lze případně regulovat připojením frekvenčního měniče. Ten je však poměrně nákladný. Proto se vyplatí výběru věnovat pozornost. Nabízí se různé druhy, které se liší připojením šroubového bloku k elektromotoru, ale i dalšími parametry. Pokud si nejste jistí, neváhejte se obrátit na odborníky, kteří vám s výběrem poradí.

Olejové a bezolejové varianty

Jedním z důležitých faktorů je také to, zda je kompresor olejový, či bezolejový. Olej slouží nejen k promazání třecích ploch, ale i k odvodu tepla. Bezolejové stroje jsou chlazeny vstřikováním kapaliny, mnohdy však nenabízí takový výkon. Olej je klíčový prvkem, od stlačeného vzduchu se odděluje, a navíc vzduch prochází filtrem. Získáte tak čistý stlačený vzduch připravený pro další využití.

Kompresory se šroubovým blokem patří mezi profesionální nástroje s širokým využitím. Navíc ve srovnání s pístovými stroji nabízí řadu benefitů, díky kterým jsou oblíbené.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz