Neděle, 4 června, 2023
Domů » Pán prstenů: armáda mrtvých

Pán prstenů: armáda mrtvých

by Emma Nová
0 comment

Kdo byla tajemná armáda mrtvých mužů, která pomohla Aragornovi v boji proti Sauronovi? Kdysi to byli obyčejní muži z Bílých hor, kteří slíbili Isildurovi vojenskou podporu.

Jenže ve chvíli kdy je Isildur o pomoc požádal, tak ho zradili. A tehdy sám Isildur řekl, že  pokud  se podaří  porazit temného pána, pak lid z Bílých hor nenajde klidu, dokud svou přísahu pomoci jemu nebo jeho dědicům nesplní.

Poté, co Isildurova linie po několika stech letech skončila, nemohl nikdo kletbu armády mrtvých prolomit.

O pomoc samotného krále mrtvé armády požádal po mnoha letech až Aragorn a to ve chvíli, kdy před ním a jeho přáteli stála v bitvě na Pelennorských polích nesčetná přesila vojsk Mordoru.

Poté co mu Armáda mrtvých pomohla nepřítele porazit, splnil Aragorn svůj slib a jejich kletbu zrušil.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, světoznámých modelkách jako třeba Kendall Jenner, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.

Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti jestli se dá horoskopu věřit či nikoliv. Určitě je zajímavé přečíst si o znameních jako například kozoroh či blíženec.

Redakce doporučuje

O nás

LiveMag – Magazin o módě a životním stylu

@ 2008 – 2023; Provozovatelem webu je Ing. Vítězslav Kotík, MBA, U Michelského mlýna 1535, Praha 4, Inzerci na webu zajišťuje Redakce: info@press-media.cz