Home Rady a návody Moderní pálicí stroje s laserovou nebo plazmovou technologií

Moderní pálicí stroje s laserovou nebo plazmovou technologií

by czeko
0 comment

Na dělení kovových materiálů jsou nejoblíbenější volbou právě pálicí stroje. Ty mohou být vybaveny plazmovou nebo laserovou technologií. Používají se k pálení jak do plechů, tak do trubek i profilů. Použití závisí především na aplikaci, kde každá technologie pálicího stroje má své přednosti.

Řezání s CNC plazmou je velmi efektivní a stačí používat čistý stlačený vzduch. Náklady na pořízení plazma stroje jsou nižší než v případě vláknového laseru a celkové provozní náklady jsou rovněž nižší. Plazmová řezačka dokáže dělit opravdu silné materiály a je používána v různých typech průmyslu. Nevýhodou může být nemožnost pálit jemné detaily, které zvládne pouze laserový stroj nebo vodní paprsek. Obecně se ale jedná o velmi populární pálící stroj.

V případě potřeby preciznějšího řezání je nutné zvolit CNC laserový řezací stroj, který může být v provedení CO2 nebo modernějšího fiber laseru. Díky soustředění do tenkého paprsku dosahuje pálící laser krásně čistého řezu i na drobných detailech. U CNC laserů rozeznáváme mnoho typů, ale tím nejžádanějším je verze s krytou pracovní plochou a druhým výměnným stolem. V takové konfiguraci se jedná o vysoce produktivní řezací laser.

Mimo pálicí stroje se používá k dělení kovů také vodní paprsek, který vysokým tlakem vody dělí nejrůznější materiály a nedochází k tepelné deformaci jako v případě laserových řezací strojů nebo u plazmových řezaček. Tato metoda je ale výrazně pomalejší. Při výběru vhodného stroje se raději obraťte na nějakého výrobce strojů, který Vám budete schopen doporučit vhodnou technologii pro Váš provoz.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz