Home Rady a návody Kde všude se vyplatí chemická toaleta?

Kde všude se vyplatí chemická toaleta?

by czeko
0 comment

Chemická toaleta je přenosná toaleta, kterou mohou lidé používat, když se nacházejí mimo tradiční zařízení. Obvykle se nacházejí na staveništích, veletrzích, festivalech a jiných velkých venkovních akcí. Dále se chemická toaleta používá také v obytných přívěsech, zahradních chatkách či v dopravních prostředcích. 

Co to je chemická toaleta a jak funguje?

Chemická toaleta je záchod používající chemické látky, které mají potlačit přirozený bakteriální rozklad výkalů a zabránit tak vzniku nepříjemného zápachu. Zároveň chemické látky působí jako dezinfekce a slouží k urychlení (chemického) rozkladu moči, výkalů a toaletního papíru, což usnadňuje pozdější vyprazdňování sběrné nádoby. 

Chemická toaleta odstraňuje a přepravuje odpad jako běžná toaleta, ale odpad se neodvádí do kanalizace. Vypouští se do záchytné nádrže pod ním. Tato nádrž je umístěna uvnitř přenosné toaletní jednotky pod sedátkem.

Skládá se stejně jako všechny ostatní běžné toalety ze sedátka a komody a má nádržku na splachování odpadu. 

Kde všude se dá chemická toaleta využít?

Chemické toalety jsou díky své nezávislosti na dodávkách vody vhodné pro všechna místa, kde není k dispozici voda. To znamená, že přenosné WC s pevnými nádržemi se používají převážně na stavbách, festivalech nebo jiných velkých akcích.

Menší modely, jako jsou kazetové toalety nebo přenosné modely se používají v oblasti kempování, když nechcete řešit odchod na toaletu do přírody. Dále jsou často standardním vybavením obytných vozů, ale díky své kompaktnosti je lze použít i v jiných prostorách, jako jsou zahradní domky, rekreační chaty a chalupy.

Používají se velmi často i v dopravních prostředcích jako jsou např. letadla či vlaky. Chemické WC se ale také používají v komerčních budovách a domácnostech, protože eliminují potřebu používat přípravky proti zápachu.

Najde své využití i při různých typech cest, kde klasický záchod nemusí být vždy poblíž anebo se vám zkrátka nechce chodit na veřejné toalety.Většina modelů navíc nevyžaduje připojení k elektrické síti, což dále zvyšuje autonomii a obecně rozšiřuje oblasti použití.

Přenosná toaleta slouží i jako zdravotní pomůcka pro seniory a osoby s omezenou mobilitou, jímž dělá problém používání klasické toalety.

Jaké jsou její hlavní výhody? 

  • Hygienické – díky chemickým látkám a pravidelnému čištění jsou mnohem hygieničtější než běžné toalety. Také odstraňuje bakterie šířící se vzduchem
  • Kompaktní – většina modelů vyžaduje opravdu málo místa a tak je často využívají majitelé zahradních chat, lodí či obytných vozů. 
  • Autonomní – není nutné připojení ke kanalizaci
  • Pohodlné a přenosné – velkou výhodou je snadná manipulace s chemickou toaletou. Jsou lehké, takže je lze kdykoliv kamkoliv přemístit.

Chemická toaleta má mnoho využití a výhod, proto se nemusíte bát ji vyzkoušet i vy.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz