Home Cestování Jaký toaletní papír používat v karavanu?

Jaký toaletní papír používat v karavanu?

by czeko
0 comment

V současném konzumní světě, jež se neustále za něčem honí, občas každý z nás hledá nějaký ten způsob úniku. V posledních letech se těší stále větší oblíbenosti cestování v karavanu, s nímž můžete vyrazit na cestu kdykoli a kamkoli a bez nějakého složitějšího plánování harmonogramu. Při využívání karavanu však můžete narazit na několik zajímavých aspektů, o nichž se moc nemluví, a to třeba o tom, jaký toaletní papír byste měli používat.

Proč a podle čeho tedy vybírat toaletní papír na cesty?

Toaletní papír je dnes předmětem, bez kterého se zpravidla na cestách neobejdete. Do domácnosti jej kromě ceny, vybíráte podle hebkosti, vrstev, ale třeba i designu. Málokdo se však zaměří na jeho další vlastnosti.

Na cesty by vás však měla zajímat především jiná vlastnost, a to jeho rozpustitelnost. I doma jste si jisté všimli, že některý toaletní papír se hůře splachuje než jiné a na cestách pak může špatný typ toaletního papíru znamenat významný problém.

Běžný toaletní papír je do chemického WC zcela nevhodný

Chemické WC, jež najdete v karavanu, má samozřejmě omezenou kapacitu a běžný hůře rozpustný toaletní papír v něm zpravidla utváří chomáče či hrudky papíru, a to kapacitu WC ještě snižuje.

Další skutečností, která výběr toaletního papíru na použití v karavanu ovlivňuje pak je, že běžný toaletní uvolňuje delší vlákna, jež znečišťují a ucpávají důležité součásti chemického WC a časem zcela ohrožují jeho funkčnost.

Skvělou volbou je ekologický toaletní papír vyrobený z celulózy, který má méně vrstev a v chemickém WC se rychleji rozpouští. Tento toaletní papír však není skvělou volbou jen do karavanu, ale i při delším pobytu v přírodě, kdy vás potřeba toalety zastihne třeba několik kilometrů od civilizace. Ekologický toaletní papír se totiž i zde mnohem rychleji rozloží a nezatíží tak ekosystém.

Proč by vás měla zajímat doba rozkladu v přírodě?

Kromě estetického hlediska, který odpad v přírodě narušuje, může jít i o závažnější problém, kdy mohou odpadky do přírody uvolňovat jedovaté látky, a může tak být nepřímo i velkým problémem pro lidi i zvířata v podobě nepříjemných a nebezpečných zranění. Doba rozkladu je opravdu velmi proměnlivá a určitá čísla vás jistě překvapí.

Běžný papírový kapesníček se v přírodě rozkládá 5 let, běžný toaletní papír pak zhruba 4 týdny. Ekologický toaletního papíru je doba rozkladu zkrácena v závislosti na prostředí až o 80 %. Vlhkost aktivuje enzymy, které rozklad toaletního papíru výrazně urychlí.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz