Home Bydlení Jak pečovat o psa v chladném počasí

Jak pečovat o psa v chladném počasí

by czeko
0 comment

Zima nám pomalu končí, ale mrazíky stále přetrvávají. Bez rozdílu, jestli máme psa na zahradě nebo v bytě, bychom měli myslet na pár důležitých věcí, díky kterým budeme ti správní chovatelé.

Bez problému jsou psi, kteří jsou celoročně na zahradě a kožich jim stihne zhoustnout. Hůř jsou na tom pejsci, kteří nemají třeba tak huňatou srst jako husky, nebo bernardýn. Proto je nutné, když už se jedná o zahradního psa, aby byla jeho bouda dostatečně zateplená. Je plno způsobů jak psovi zpříjemnit chladný pobyt venku. Boudy mohou být dvouplášťové, nebo zatepleny polystyrénem a mnoha dalšími izolačními metodami. Také je praktické vchod do boudy zakrýt závěsem z hrubší látky, aby do ní nefučelo. Co dáme na podlahu do boudy? Mnoho lidí používá slámu, staré deky, nebo matrace. Ty však pes často roztrhá. Pokud máte tuto zkušenost s roztahanou dekou a rozcupovanou matrací, je vhodné psovi pořídit do boudy kompletní pelech pro psy, nebo matraci pro psy ušitou z pevné batohoviny. Ideálně aby byly potahy obou produktů snímatelné a daly se vyprat. Jedině tak bude mít pes vždy teplý a čistý pelech.

A co pejsci v bytě?

I ti potřebují určitou ochranu před chladem. Některým plemenům, která nejsou osrstěná hustým kožíškem třeba jako knírač, může být v zimě při venčení chladno. Je vhodné psovi pořídit obleček pro psy. Je možné si ho nechat ušít na míru u šikovné švadlenky nebo jít s pejskem do zverimexu a tam ho vyzkoušet. Kolikrát se ale taky může stát, že v bytě není až takové teplo jak bychom očekávali. V lepším případě skočíme s pejskem k televizi pod deku. Když ale nemáme zrovna čas na lenošení, musí mít pejsek své místečko, kam se odebere když potřebuje. Ideální je pelíšek pro psy. A chceme-li být na zimu styloví, pořídíme mu zateplený pelech pro psy s chlupatinou. Pelíšek může mít různé tvary. Od klasického kulatého, oválného a obdélníkového, až po textilní boudy pro psy, kapsy pro psy, nebo spací pytle pro psy. Všechny tyto pelíšky a mnoho dalšího můžeme najít na e-shopu Iridog.

Určitě chodíme pejska i venčit. Jestli vlastníme psa malého plemene můžeme si pořídit klokánku, nebo tašku pro psy. Oba tyto produkty se vyrábí také v zateplené verzi. Když bude tedy pejsek unavený, nebo mu bude zima, můžeme ho zahřát přímo při procházce v tašce, nebo v klokánce pro psy.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz