Home pro Ženy Chcete pracovat v sociálních službách? Vzdělat se není těžké

Chcete pracovat v sociálních službách? Vzdělat se není těžké

by czeko
0 comment

Není vůbec ojedinělé, že se lidé rozhodnou pro změnu povolání, ale aby mohli pracovat ve své vysněné profesi, musí se patřičně dovzdělat. Někdy musíme začít chodit do školy, někdy stačí, když si během pár měsíců „uděláme“ kurz. I v případě, že chceme v naší profesi růst, postupovat, je někdy potřeba, abychom absolvovali kurz pro zvýšení svých znalostí. My budeme mluvit o sociálních službách.

Když chcete pracovat v sociálních službách

Některé profese, které se věnují pomoci ostatním lidem, vyžadují vzdělávání v sociálních službách. Můžete se přihlásit na kurz, nebo nechat kurz uskutečnit u vás ve společnosti, pokud je víc osob, které chcete vzdělat např. v těchto tématech:

  • Motivace a podpora uživatelů sociálních služeb
  • Moderní postupy v sociální péči o seniory
  • Emoční inteligence jako předpoklad kvalitní péče v sociálních službách
  • Sdělování špatných zpráv v podmínkách sociálních služeb
  • Přístup k uživateli sociální služby z odlišného kulturního a náboženského prostředí

Toto je jen pár uvedených příkladů. Vzdělávací agentura Seduca jich přináší mnohem víc, stačí si vybrat. Pořádá i rekvalifikační kurzy, kurzy na klíč nebo online kurzy.

Jestliže potřebujete kurz pro pracovníky v sociálních službách, i ten tady najdete. Jeden účastník kurzu zaplatí 6 800,– Kč, nechybí akreditace MPSV. Úřad práce v některých případech kurz hradí. Tento kurz splňuje požadavky na odbornou způsobilost k výkonu povolání pracovníka v sociálních službách dle zákona č. 108/2006 Sb., sociální zákon. Tento kurz je vám k dispozici ve 30 městech naší země, je tedy velmi dostupný. Jestli je cena pro vás příliš vysoká, lze jej hradit postupně.

A co že je přesně obsahem? Standardy kvality sociálních služeb, základy komunikace, rozvoj komunikačních dovedností, asertivní komunikace, také úvod do psychologie, psychopatologie a somatologie, základy ochrany zdraví, etika výkonu činnosti pracovníka v sociálních službách, základy prevence vzniku závislosti osob na sociální službě, sociálně právní minimum… Kompletní seznam najdete na stránkách seduca.cz, kde se můžete zároveň zeptat na vše, co vás zajímá.

Dovzdělejte se a získejte kvalitnější práci, nebo se konečně posuňte v zaměstnání dál. Kurz vám také dopomůže k tomu, abyste lidem lépe rozuměli, zvládali stres s ohledem na své zdraví a práce vám přinášela radost.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz