Home pro Ženy 3 přínosy kolagenu aneb proč ho užívat, když se z těla začne vytrácet

3 přínosy kolagenu aneb proč ho užívat, když se z těla začne vytrácet

by czeko
0 comment

Možná si pokládáte otázku, co je to kolagen? Neustále o něm slýcháte v televizních reklamách nebo se o něm baví kamarádky při každotýdenním srazu u kafíčka. Kolagenem se rozumí komplexní protein, který je tvořen množstvím peptidů. Jedná se o jeden z nejhojnějších a zároveň také nejdůležitějších proteinů v našem těle, který je obsažen jak v očním bělmu, tak také ve šlachách, pokožce, v chrupavkách či také v kostech nebo ve svalové hmotě. Jeho jediným mínusem je to, že po třicátém roce života se z těla dostává pryč. Zkrátka mizí a my můžeme pozorovat změny. 

Je to zkrátka dané – po třicátém roce života se začne kolagen z našeho těla dostávat pryč. Začne mizet, což se samozřejmě nějak projeví. Obvykle se to projevuje vznikem vrásek, také kruhy pod očima, lámáním nehtů nebo špatným růstem vlasů. Kvůli ztrátě kolagenu na nás začne být znát že stárneme. Je proto velice důležité ho do těla doplňovat. 

Pro mladistvou pokožku

Jak již bylo zmíněno, kolagen je obsažen prakticky ve všech částech našeho těla. Najdeme ho v pokožce, kterou umí udržovat pevnou, pružnou a mladistvou. Když se však kolagen začne po třicátém roce života z těla dostávat ven, rázem naši pleť začnou plnit vrásky a pokožka je povislá, nepevná. Když ale kolagen začneme do těla opětovaně dodávat, udržíme svůj mladistvý vzhled ještě hodně dlouhou dobu. 

Pro zdravá střeva

Kolagen umí udržovat naše střeva zdravá. Umí konkrétně zmírnit příznaky střevních obtíží. Každý člověk ví, jak jsou střevní problémy nepříjemné. Často nás postihnou v zaměstnání nebo v nejméně vhodné situaci. Když však budeme kolagen doplňovat do těla i v době, kdy se z těla ztrácí, střeva budou fungovat bezproblémově a vyhneme se jakýmkoli střevním problémům. 

Pro správnou funkci jater

Kolagen do jisté míry ovlivňuje i správnou funkci jater. To je další důvod, proč bychom na něj neměli zavrhnout. Jelikož játra slouží k detoxikaci těla, jejich správná funkce musí být zajištěna. A to kolagen umí.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz