Home Finance Podle čeho vybrat správnou tiskárnu?

Podle čeho vybrat správnou tiskárnu?

by czeko
0 comment

Výběr správné tiskárny může být poměrně náročný úkol. Existuje několik různých technologií tisku a každá z nich je vhodná pro jiné účely. K dispozici máte také tiskárny v různém tvaru a velikostech, od malých cestovních tiskáren až po speciální tiskárny pro fotografy či velké tiskárny do kanceláří a multifunkce.

Jednoduše můžeme říct, že inkoustové tiskárny jsou vhodné pro tisk fotografií a zachycení živých barev. Laserové tiskárny pak vedou v rychlosti tisku textových dokumentů. Která z nich vám bude vyhovovat?

Který profil vás nejlépe vystihuje?

Domácí uživatel

Domácí uživatel chce od tiskárny poměrně dost. Tiskárna musí být schopna vytisknout vše od knihy, webové stránky až po newsletter či snímek z obrazovky – to vše bez překročení rozpočtu. Pro tento typu uživatelů je vhodná nějaká všestranná a cenově dostupná tiskárna z oblasti barevných inkoustových tiskáren.

Inkoustové tiskárny jsou již poměrně dost levné, a to i včetně inkoustových tonerů pro tisk. Nabízejí dotykový displej, wifi, cloudový tisk a řadu dalších funkcí.

Alternativa

Menší laserová tiskárna s černobílým tiskem pro text i grafiku. Zvažte také zakoupení druhé tiskárny, která se bude používat pro tisk barevných fotografií a grafiku – jednoduchá inkoustová tiskárna.

Student

Píšete seminárku na téma vývoj tržní ekonomiky v EU? Pak budete potřebovat tiskárnu, která dokáže tisknout oboustranně, a právě černobílá laserová tiskárna bude pro vás to pravé. Laserová tiskárna se vyznačuje dobře čitelným a ostrým textem, který vytisknu na to šup.

Jednoduchou laserovou tiskárnu koupíte také do pár tisíc a toner zpravidla vydrží mnohem více než klasické inkoustové kazety. Tj. ušetříte na tisku.

Alternativa

Pokud budete používat i další funkce kam patří kopírování, faxování nebo skenování, zvažte nákup multifunkční inkoustové tiskárny. Umožní vám vytisknout nejen fotky za rodinného výletu, ale v podstatě získáte vše potřebné pro malou kancelář.

Digitální fotograf

Jakákoliv inkoustová tiskárna může tiskout barevně, ale pokud chcete, aby se výsledek tisku blížil profesionální kvalitě, budete potřebovat tiskárnu navrženou přímo k co nejvěrnější reprodukci dynamického rozsahu barev tradiční fotografie. Sledujte rozsah a vlastnosti inkoustových tonerů, podporované typy papírů a nástroje pro správu barev a nastavení tisku.

Pokud budete kupovat pouze jednu tiskárnu je nejlepším řešením inkoustová tiskárna pro A4, která se vypořádá s rutinou. Někteří výrobci používají tepelnou technologii přenosu barviv, při které dochází ke změně tepla pevných inkoustů, dokud neindukují speciálně potažený papír a při ochlazování ztuhnou.

Některé tiskárny mohou také tisknout přímo z kompatibilních digitálních fotoaparátů, které však u vysoké kvalitě mohou stát poměrně hodně peněz.

Alternativa

Pokud fotografujete a také provozujete rušnou domácí kancelář, zvažte nákup multifunkční tiskárny. Výrobci těchto zařízení pracují na vylepšení technologie výstupu a snímání a řada z nich nabízí i samostatné inkoustové kazety dle barev, což vám ušetří náklady na tisk.

Většina multifunkčních tiskáren se také může pochlubit sloty pro paměťové karty a LCD displeji, na kterých můžete prohlížet fotky a také je upravovat.

Malá kancelář

Malé podniky mohou těžit z multifunkčních tiskáren. Tato zařízení jsou k dispozici jak v inkoustové verzi, tak i laserové. K dispozici budete mít kromě tisku i skener, fax a kopírku. V závislosti na doplňkových funkcích, které vyberete např. automatický podavač papíru, automatický oboustranný tisk apod. se jejich cena může vyšplhat.

Alternativa

Pokud již máte samostatný fax nebo skener, bude vás plně stačit laserová tiskárna, kterou případně můžete zakoupit i v barevné verzi.

Korporátní využití

Větší laserové tiskárny jsou v tomto případě jasnou volbou. Jsou navrženy tak, aby zvládaly i více tiskových úloh, mají rychlejší procesory, k dispozici více paměti a zvládnout vytisknout až 35 stránek za minutu.

K jejich funkcím patří možnost síťového tisku, zařazení do pracovní skupiny a jejich tonery vydrží podstatně déle včetně větších zásobníků na papír.

Alternativa

Inkoustová tiskárna pro podnikovou sféru může být vhodná pouze v případě, že váš tým moc netiskne a má podporu bezdrátového připojení a síťový tisk. Jestliže jste zaměstnanec, který potřebuje tisknout i na cestách zvolte speciální mobilní tiskárny, které zvládnou tisk kdekoliv.

Repasované laserové tiskárny – způsob, jak ušetřit.

I při nákupu laserové nebo inkoustové tiskárny můžete ušetřit. Řeč je o tzv. repasovaných tiskárnách, které jsou mnohdy nabízeny i slevou 70 % oproti ceně nového modelu. Repasované laserové tiskárny pochází např. z předváděcích akcí, operativního leasingu nebo jde o vrácené modely v zákonné lhůtě.

Před samotným prodejem jsou samozřejmě otestovány a případné vadné díly jsou nahrazeny novými. Na tiskárny se samozřejmě vztahuje i záruka v minimální výši 12 měsíců, což vám umožní vše si otestovat.

Na nabídku repasovaných tiskáren se můžete podívat např. na stránkách www.incomputer.cz

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz