Home Cestování Jak se žije za polárním kruhem

Jak se žije za polárním kruhem

by czeko
0 comment

Země za polárním kruhem jsou fascinující a plné zajímavostí. Arktida, která je na severu, i Antarktida na jihu nebývají moc přístupné destinace pro turistiy, ale při troše štěstí se tam dá dostat. Užijete si neuvěřitelnou podívanou ker padajících do moře a polární záře, která zeleně světélkuje na nebi.

V zemích kde dosahují teploty až – 60 °C žije bohatá fauna. Rostlinstva tu moc nehledejte, zato zvěře je v polárních oblastech dost. 

Na zasněžených pláních se prohánějí lední medvědi, polární lišky a také kývavým pohybem tučňáci. Ti se vyskytují na jižní polokouli. Tučňák císařský je nejrozšířenější druh tohoto nelétavého ptáka.

Na skalách rostou v létě mechy a lišejníky s nízkou travičkou, což umožňuje hnízdit bouřňákům, kteří se také živí převážně rybami.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, proč je obchodování se slonovinou velmi omezené až zakázané nebo například, že luskoun je jediný savec na světě s šupinami a kolik mláďat rodí lachtan.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz