Home Cestování Do Prahy nejen za prací

Do Prahy nejen za prací

by czeko
0 comment

Lidí, kteří žijí v Praze, každým rokem přibývá. Rodilých Pražáků bychom zde ale přitom našli nejspíš jen pomálu. Co je příčinou toho, že si spousta lidí z České republiky i ze zahraničí ke stěhování vybere právě toto město?

Kdo se nejčastěji stěhuje do Prahy?

Stěhování v Praze skýtá mnoho možností uplatnění. Nejčastější je model mladého člověka, který se stěhuje za vzděláním a za prací, několik let buduje kariéru, navazuje vztahy a v momentě, kdy plánuje založit rodinu, se opět odstěhuje. Spousta mladých rodin ale místo toho volí jen stěhování v Praze do většího bytu nebo klidnější části, jelikož zde mají nadosah školky, školy, dětské lékaře i širokou nabídku volnočasových aktivit.

Sehnat práci v Praze je mnohem jednodušší než v menších městech nebo na vesnicích. A uplatnění zde lze najít prakticky s jakýmkoliv dosaženým vzděláním. Platy jsou často vyšší než v jiných částech našeho území, avšak zároveň je třeba počítat s (mnohdy i několikanásobně) vyššími náklady na život. Výhodou je, že kvůli dojíždění do práce v Praze není nutné vlastnit automobil.

Bohatý společenský život a nízká kriminalita

Kulturní a společenský život je v Praze mnohem pestřejší, což nahrává jak milovníkům nočního života, tak lidem toužícím po seznámení, aktivním sportovcům nebo třeba nadšencům do umění. Také zde sídlí velké množství zájmových spolků s nejrůznějším zaměřením.

Navzdory zdání je Praha, co se kriminality týče, jedním z nejbezpečnějších evropských velkoměst. Výhodná pozice také nahrává tomu, že se ze zdejšího letiště lze dostat téměř do celého světa. V neposlední řadě je i samotné stěhování jednodušší díky profesionálním stěhovacím firmám, se kterými se bez starostí přestěhujete během jediného dne.

Velkým trendem a kompromisem mezi životem ve velkoměstě a na vesnici je stěhování do předměstských částí. Tuto možnost často volí starší lidé, ale i rodiny s malými dětmi. Nepřijdou tak o výhody, které Praha nabízí, ale zároveň mají větší klid a prostor.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz