V dnešní době má telefon úplně každý. Jeden by řekl, že se v takto rozšířené technologii všichni dobře vyznáme. Opak je však pravdou. Mnoho jedinců nezná ani elementární fakta o správném nabíjení svého telefonu. Stejně tak důvěřují naprostým nesmyslům. Na co si musíte dávat pozor?
Mýty, které škodí životnosti baterie
Některé mýty o nabíjení baterií jsou poměrně neškodné, zatímco jiné zkrátí životnost baterie klidně o několik let. Jakým nesmyslům nesmíte věřit?
- Baterii v žádném případě nenabíjejte až v situaci, kdy je úplně „vytřískaná“. Stejně tak ji nenechávejte zbytečně nabíjet ve chvíli, kdy je na 100 %. Možná je to překvapivé, ale právě v nejnižším a nejvyšším bodě nabití jsou baterie zdaleka nejvíce namáhané. Pokud tedy tu svou neustále udržujete v těchto mezích, vykoledujete si mnohem nižší životnost. Baterie nejlépe funguje mezi 20–80 % kapacity.
- Nižší teploty jsou pro baterii mnohem přívětivější než letní vedra. Určitě svůj telefon nenechávejte uprostřed léta ležet na přímém slunečním světle. Snažte se jej uchovávat ve stínu a chladu.
Letní dovolená představuje riziko
Během letní dovolené vyhledáváme koupaliště, bazény, vířivky i mořské vlny. V těchto situacích je dobré spolehnout se minimálně na voděodolnost telefonu IP 68. Ta vám zaručí ochranu ve sprše a klidném bazénu se sladkou vodou. Naopak neochrání telefon ve vířivce, na tobogánu či ve slané mořské vodě. Určitě ho s sebou neberte ani na vodní lyžování a podobné radovánky.
Buďte v obraze
Zajímá vás svět mobilních telefonů a dalších technologií, které dennodenně mění naše životy? Pak pravidelně čtěte nejnovější články v populárním technologickém magazínu Wired. S jeho pomocí se vyznáte v nejmodernějších vynálezech, aplikacích i svém vlastním mobilu.