Home Rady a návody Užijte si relaxační dovolenou ve Velkých Bílovicích v největší vinařské obci České republiky

Užijte si relaxační dovolenou ve Velkých Bílovicích v největší vinařské obci České republiky

by PH
0 comment

Ne všichni upřednostňují dovolenou v zahraničí, protože se jim nechce trávit dlouhé hodiny cestováním. Pro všechny, kteří milují relaxaci v tuzemsku, máme super tip. Vydejte se na jižní Moravu, kde jako by se svět zastavil. Od stresu a každodenních povinností vás zbaví jediný pohled na všudypřítomné vinohrady.

Největší vinařská obec České republiky leží v okrese Břeclav v Jihomoravském kraji a první zmínka o ní se datuje do roku 1306. Ihned vás uchvátí pohled na nespočet vinic, ale určitě vás překvapí ještě více, že se zde nachází na 650 vinných sklípků. Ne s velkou nadsázkou by se dalo říci, že každá domácnost má svůj vlastní sklípek.

Zalíbí se vám vinice i klenoty historie

Pokud si rezervujete ubytování Velké Bílovice, budete to mít jen kousek nejen do Habánských vinných sklepů, ale také do vlastivědného muzea a na kopec Hradištěk s kapličkou zasvěcenou čtyřem svatým. Mezi nimi je sv. Urban, který je mimochodem patronem vinařů, což byste měli určitě vědět. Jakmile se ve městě ocitnete, tak vám bude povědomé, protože se zde natáčely filmy, jako jsou Bobule, Bouřlivé víno nebo Zralé víno.

Pobavíte se tu v každém ročním období

Komfortní ubytování vám nabídne penzion Velké Bílovice s kapacitou 70 lůžek. Pronajmout si můžete jednolůžkové, dvojlůžkové, třílůžkové pokoje a rovněž apartmány. Jakmile si odpočinete, můžete se vydat do nedalekého Lednicko-valtického areálu s památkami UNESCO nebo prozkoumat zdejší vinařskou naučnou stezku, kterou lze absolvovat pěšky, či na kole a je dlouhá 15 kilometrů.

V průběhu roku se zde konají lidové oslavy, jako jsou tradiční zářijové krojované hody, únorový fašank, putování za vínem s dechovkou a cimbálovkou, vinobraní, svatomartinské slavnosti, soutěž ve vaření zelňačky nebo vinařský maraton.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz