Home Rady a návody Proč jsou žaluzie den a noc ideální volbou pro váš interiér?

Proč jsou žaluzie den a noc ideální volbou pro váš interiér?

by PH
0 comment

Interiér rodinného domu (respektive bytu) má poskytovat místo k odpočinku a představuje jakési vaše útočiště, kam se vracíte po náročné pracovní směně. Zkrátka se jedná o místo, které vám pokaždé poskytne pohodlí. Pokud vám však stále něco chybí a přemýšlíte, jak zútulnit jednotlivé místnosti a navodit v nich příjemnou atmosféru, nezapomeňte na vhodnou interiérovou stínící techniku, přičemž v posledních letech získává na oblíbenosti řešení v podobě žaluzií den a noc.

Žaluzie den a noc dodají obytnému prostoru styl a přináší taktéž spoustu praktických výhod, které si rozebereme v následujících řádcích.

Co jsou to žaluzie den a noc?

Moderní rolety den a noc na první pohled připomínají zebru, protože se střídají pruhy tmavé a světlé (tedy průsvitné). Snadno se tak reguluje pronikání světla zvenčí, takže je pouze na vás, jestli mají být žaluzie zcela otevřené, částečně otevřené, nebo naopak uzavřené.

S žaluziemi den a noc dosáhnete ideální rovnováhy mezi regulací světla a soukromím. Po estetické stránce rozhodně nestrádají, ba naopak vtisknou interiéru nádech nadčasovosti a elegance. Poslouží, ať už potřebujete zabránit ostrým slunečním paprskům, nebo zvídavým pohledům kolemjdoucích.

Současný trh je naštěstí rozmanitý a vybrat si můžete z pestré škály barevných odstínů a různých kombinací, čímž dosáhnete sofistikovaného designu a vynikající funkčnosti. Zatemňovací žaluzie den a noc nachází uplatnění ve všech místnostech, ať už jde o obývací pokoj, ložnici, nebo třeba i koupelnu.

Jak žaluzie den a noc fungují?

Zpravidla se zatemňující rolety den a noc skládají z několika vrstev, přičemž všechny se postupně navíjejí na trubku nacházející se nad oknem v elegantním pouzdře. Výsledek působí čistě a upraveně, protože nikde nemáte nevzhledné garnýže a kýčovité doplňky. Stejně tak se nemusíte trápit se slaďováním závěsů a potažmo i záclon s ostatním bytovým textilem.

Při navinování a svinování dochází k plynulé regulaci světla, neboť se střídají průhledné a neprůhledné vodorovné pruhy. Samotné ovládání je naprosto jednoduché a podobné jako u jiného stínícího systému. Používáte řetízek umístěný na jedné či druhé straně okna, s nímž žaluzie navinujete, respektive svinujete.

Hlavní benefity interiérové stínící techniky

V první řadě žaluzie den a noc poskytují perfektní regulaci světla a soukromí, a to díky vrstveným látkám. Ve večerních hodinách oceníte především neprůhledné pruhy, s nimiž vytvoříte úplnou tmu, která je důležitá pro dobrý hluboký spánek. Jakmile se vzbudíte, žaluzie nastavíte tak, aby se do místnosti dostalo co nejvíce přirozeného světla, a vy jste tak nasáli energii. Žaluzie den a noc vám umožňují mít kontrolu nad tím, kolik světla potřebujete v jednotlivých částech dne.

Dalším tématem je energetická účinnost, přičemž žaluzie den a noc nastolují lepší kontrolu nad teplotou v interiéru. Jestliže v letních měsících používáte klimatizaci namísto interiérové stínící techniky, je čas na změnu. Klimatizace nejenže spotřebovává dost elektrické energie, ale často je i příčinou angín a dalších nemocí. Přitom se žaluziemi dokážete vytvořit i během letních měsíců příjemnou interiérovou teplotu.

Podíváme se na téma energetické účinnosti ještě z druhého úhlu. Průsvitné látky propouští přirozené světlo a prosvětlují prostor, aniž byste ztráceli soukromí. Nemusíte tak během dne neustále svítit, což oceníte zase v zimních měsících, kdy se mnohem dříve stmívá.

V neposlední řadě je nezbytné podotknout, že se žaluzie den a noc stanou nenahraditelném prvkem interiérového designu. Střídající se vrstvy látky dodávají místnosti rozměr a texturu, navíc jsou rolety elegantní, a přitom tak jednoduché. Použít se dají v moderních interiérech, starších bytech, ale třeba i v kancelářských prostorách. Pokud sáhnete po látce v neutrálním odstínu, dokonale ji sladíte s ostatním bytovým textilem.

Kde se žaluzie den a noc používají?

Stylové žaluzie den a noc nachází uplatnění takřka kdekoliv od obývacího pokoje až po ložnici. Nicméně se tento druh stínící techniky nedoporučuje na šikmá okna, protože nakloněný úhel může bránit plynulému pohybu jednotlivých vrstev látky.

Předtím, než se podíváme na konkrétní příklady použití, je nezbytné zmínit, že popisované žaluzie den a noc se chlubí neuvěřitelnou funkčností v různých místnostech domácnosti a kancelářích.

Dětské pokoje a ložnice

Vzhledem k snadné a rychlé regulaci světla se interiérové žaluzie hodí do ložnic, kde přes den potřebujete více světla, ovšem v nočních hodinách zase úplnou tmu. Výzkumy ukazují, že i tlumené světlo může v noci snížit kvalitu spánku. Neprůsvitná látka pomáhá blokovat světlo, čímž zajišťuje lepší spánek a taktéž naprosté soukromí.

Prostory pro média a zábavu

Žaluzie den a noc využijete i v místnostech, které jsou určeny pro zábavu, kino a podobně. Neprůhledná tkanina totiž dokáže blokovat světlo i přes den tak dokonale, že se můžete bez problémů dívat na film. Žaluzie zatemníte třeba i tam, kde máte kulečník, pokerový stůl a podobně.

Kanceláře

V kancelářském prostředí také stále častěji uvidíte tento druh stínící techniky. Určitě to znáte, během slunečního dne musíte zvyšovat jas obrazovky, protože vám svítí na monitor. V takovém případě na scénu nastupují žaluzie den a noc, díky nimž se můžete soustředit na produktivitu a nechat rušivé elementy za sebou.

Jak změřit zatemňující rolety den a noc?

V případě, že si plánujete objednat žaluzie den a noc přes internet, potřebujete vědět, jak správně změřit okno, aby byla stínící technika vyrobena podle vašich představ, a především preferencí.

V první řadě potřebujete změřit výšku a šířku oken. Všechny rozměry si důkladně poznačte. Čím přesnější budete, tím lépe vypadá výsledek.

V některých nemovitostech jsou nestandardní rozměry oken, ovšem výrobci těchto žaluzií jsou často připraveni i na individuální potřeby zákazníků. Pokud se obrátíte například na výrobce FEXI, nemusíte se bát, že by vás nechala ve štychu. I v okamžiku, kdy potřebujete roletu vyšší než 220 centimetrů, se můžete na tuto značku obrátit.

Vraťme se však k samotnému měření. Ujasněte si, jaký způsob uchycení upřednostňujete, protože každý vyžaduje i jiný průběh měření. Žaluzie den a noc můžete zavěsit, respektive vrtat pod okno, dále pak vrtat nad okno do zdi, případně vrtat do stropu. Podrobné návody, jak změřit okno, najdete pod výše vloženým odkazem. Podrobný návod vám připravila už zmiňovaná značka FEXI.

Zpravidla se látkové žaluzie den a noc vyrábí v šířce od 30 cm do 240 cm a výšce 150 cm, 220 cm a 240 cm. Každá roleta se vyrábí na míru tak, aby dokonale padla přímo na vaše okno, a proto je důležité důkladně všechno změřit. Před měřením si vyberte konkrétní druh kazety, protože každá má jinou velikost mechanismu, takže i na tomto parametru výrazně záleží.

Jak na montáž žaluzií?

Čím jednodušší produkt je, tím je oblíbenější, na což vsází i samotné žaluzie den a noc. Samotná montáž nemůže být jednodušší, přičemž to zvládne i naprostý laik. Pokud je vám kutilství blízké, potom máte rolety na oknech nasazeny během minuty. FEXI dodává ke každému produktu podrobné a srozumitelné návody, takže se nemusíte bát, že byste se v nějakém kroku zasekli.

I na samotných stránkách značky FEXI najdete video návody, které jsou ještě srozumitelnější.

Montáž bez vrtání

Bez vrtání se montují žaluzie den a noc s otevřenými kazetami. Znamená to tedy, že žaluzie pouze zavěsíte, respektive nalepíte. Žaluzie perfektně drží, takže se nemusíte obávat toho, že by odpadly při používání.

Vrtání na okno a nad něj

Přímo na okno se vrtají žaluzie den a noc s otevřenými kazetami, ale i kazetami polootevřenými a uzavřenými. Jestliže nechcete vrtat do konstrukce okna, nemusíte, protože je možné instalaci provést nad okno do zdi. Počítejte však s tím, že o to delší musí být i samotná roleta. Právě proto je důležité určit si způsob montáže předtím, než zvolíte rozměry.

FEXI nabízí nekompromisní kvalitu

Za značkou FEXI stojí společnost Westlogic s.r.o., která na tuzemském trhu působí od roku 2010, ovšem se stínící technikou FEXI přišla až o sedm let později. Zakládá si na vysokém standardu, proklientském přístupu a precizním zpracování.

Samozřejmě na českém trhu najdete i levné produkty tohoto charakteru, nicméně po kvalitativní stránce nemusí být na tak vysoké úrovni jako žaluzie den a noc od FEXI. Za zmíněnou značkou stojí stovky spokojených zákazníků, což potvrzují i reference a recenze od zákazníků.

Jestliže si nedokážete představit, jak jednotlivé látky vypadají, můžete si nechat zaslat vzorky zdarma. Přece jen, není jednoduché vybrat vhodnou látku přes internet, když si na ni nemůžete sáhnout. FEXI vám bezplatně zašle až osm vzorků látek zcela zdarma, a tak si v pohodlí domova vyberete ideální žaluzie den a noc.

Závěrem nesmíme zapomenout na vynikající zákaznickou podporu, a to nejen během nákupního procesu, ale i po samotném nákupu. Získáte rady po telefonu, pracovníci zákaznického centra vám odpovídá na jakékoliv otázky, přičemž k dispozici jsou vám každý pracovní den od 8:00 do 16:00 hodin.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz