Home Rady a návody Od března tohoto roku se změní ceny dálničních známek. Jak?

Od března tohoto roku se změní ceny dálničních známek. Jak?

by PH
0 comment

Cena dálničních známek je už řadu let stále stejná, a to navzdory inflaci. Přesně proto se vláda rozhodla pro menší změny. S čím musíte počítat, pokud kupujete dálniční známky?

Staré ceny platí jen do konce února

Do konce tohoto měsíce máte stále možnost koupit si povolení pro jízdu po dálnicích za staré ceny. V současné chvíli stojí desetidenní elektronická dálniční známka 310 Kč, třicetidenní 440 Kč a roční 1 500 Kč.

Od března musíte počítat s cenou 270 Kč za desetidenní variantu, 430 Kč za třicetidenní a 2 300 za roční. Nově si můžete koupit i jednodenní kus, který vychází na 200 Kč. Pokud si tedy kupujete roční známky, počítejte s mnohem vyššími výdaji (raději si novou pořiďte nyní, abyste ještě stihli nižší cenu).

Nevíte, kdy vyprší platnost dříve zakoupeného kusu? Ověřit platnost dálniční známky je velmi snadné – stačí kliknout na webové stránky poskytovatelů pod vloženým odkazem. Na nich zadejte svou SPZ (případně vyplňte zemi registrace vozidla, pokud není registrováno u nás). Během chvíle se dozvíte, do kdy přesně platí zakoupená známka.

Nečekejte s koupí nového kusu

Dávejte si pozor, u koho dálniční známku nakupujete. V současnosti totiž tuto službu poskytují nejen oficiální prodejci, ale i soukromí podnikatelé. Ne, že by na soukromnících bylo něco špatného. Někteří z nich však nejsou úplně poctiví.

Mezi ověřené a známé prodejce patří například e-shop czdalnice.cz, kde si v mžiku objednáte všechny typy dálničních známek. Poskytují dokonce i kontrola dálniční známka.

A co víc, za každou pořízenou známku tito poskytovatelé zajistí vysazení jednoho stromu. V tuto chvíli díky nim stojí více než 56 560 stromů. Ty zpracovávají nebezpečný oxid uhličitý, který vypouštíme při jízdě autem. Stejně tak ochlazují naše silnice.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz