Home Rady a návody Jaké boty pořídit celé rodině, pokud chcete společně vyrážet na výlety?

Jaké boty pořídit celé rodině, pokud chcete společně vyrážet na výlety?

by PH
0 comment

Procházka po lese má ohromně pozitivní dopad na naši psychickou i fyzickou schránku. Přesně proto byste měli své děti naučit milovat výlety po české krajině. A jak jinak jim vytvořit pozitivní vztah k přírodě, než s nimi vyrážet na túry? Nejdříve však budete muset vybrat pořádné boty. Jaké?

Trekové boty s nízkým kotníkem

Buďme k sobě upřímní – s dětmi nemůžete podnikat kdovíjak složité túry. Z toho důvodu vám bohatě postačí typické trekové boty s nízkým kotníkem. To však neznamená, že byste měli jejich výběr podcenit. Dětské tělo je mnohem náchylnější k pohromám než to vaše, a z toho důvodu proto musíte zvolit kvalitní a pevnou obuv.

Určitě dbejte na to, aby zvolené turistické boty disponovaly podrážkou z materiálu Vibram. Tento název označuje profesionálně navrženou směs pryží a dalších materiálů. Výsledkem je velmi odolná a zároveň pružná (takže se dobře přizpůsobuje překážkám) podrážka. Zmíněná směs skvěle odolává jak letním vedrům, tak i zimním mrazům.

Na kluzkém povrchu klouže mnohem méně než obyčejné podrážky, takže podstatně snížíte šanci uklouznutí rozdováděných ratolestí.

Chraňte své nohy před vlhkostí

Během výletů si nikdy nemůžete být jistí, jestli náhodou nepřijde déšť. Vždy počítejte s horšími podmínkami – jedině tak nebudete zaskočeni.

Nezapomínejte ani na vychytávku v podobě GORE-TEX. Tato membrána spolehlivě zastaví vodu, která se pokouší dostat dovnitř boty. Ve stejný okamžik však zajišťuje přirozený odvod tepla a potu pryč z boty. Přesně proto je skvělou volbou do všech ročních období i podmínek.

Kombinaci pohodlí a ochrany před vlhkostí poskytuje i vkládací stélka. V tomto ohledu se vyplatí sledovat stélky značky Drysole (MF Drysole). Ty jsou anatomicky tvarované, dokážou výborně nasáknout vlhkost a následně ji odvést od nohy pryč. Stejně tak mají antibakteriální úpravu (což ocení jedinci s citlivými nohami). Dávejte si pozor, abyste je neprali na více než 30 stupňů Celsia.

Český výrobce BOSP

Podporujete rádi typicky české a kvalitní výrobce? Pak vám nesmí ujít turistická obuv od značky BOSP. Tito odborníci již po desítky let vyrábí boty pro nejrůznější skupiny obyvatel – od turistů až po vojáky, policisty, myslivce či třeba záchranáře.

V současnosti provozují vlastní e-shop (najdete ho pod výše vloženými odkazy), kde si můžete vybrat z desítek ověřených bot.

Stačí si rozkliknout kterékoliv z nich, a ihned se před vámi objeví podrobný popis použitých technologií, rozměrů i dalších důležitých informací. Díky tomu budete přesně vědět, do čeho jdete (nemusíte se tak obávat nakupování bez fyzického prohlédnutí zboží). Určitě vás potěší bezplatná doprava a možnost první výměny obuvi zcela zdarma.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz