Home Rady a návody Infrasauna je ideální léčebná pomůcka i pro citlivé jedince

Infrasauna je ideální léčebná pomůcka i pro citlivé jedince

by PH
0 comment

V dnešní době už všichni moc dobře známe pozitivní účinky pravidelného saunování. Málokdo však tuší, že mezi jednotlivými typy saun jsou podstatné rozdíly jak ve funkci, tak i vlivu na náš organismus. Jaké výhody s sebou přináší infrasauna?

Méně náročná na organismus

Infrasauna vůbec nepoužívá typický zdroj vytápění, jako tomu je u ostatních typů saun. Jejím srdcem je totiž infračervené záření, které ohřívá primárně vaše tělo, nikoliv okolní vzduch. Zatímco tradiční kabinka mívá teplotu okolo 100 °C, infrakabinka se nahřeje pouze na teploty okolo 50 °C. Díky tomu mnohem méně zatěžuje organismus a vydržíte v ní sedět klidně i tři čtvrtě hodiny.

Infračervené záření pozitivně působí na vaši pokožku – čistí pleť, vyhlazuje ji, dodává jí vyšší pružnost a bojuje s celulitidou. Zároveň pomáhá bojovat se záněty a dalšími viditelnými nepříjemnostmi.

Působení tepla samozřejmě pociťují i svaly. Následkem toho spustí přirozenou regeneraci, což oceňují hlavně sportovci a fyzicky pracující lidé. Vysoké teploty spouští i hojení ran, takže se saunování používá i pro zmírnění pooperačních stavů.

Počítejte i s posílením srdce, zmírněním revmatických stavů a zlepšením přirozené imunity organismu.

Domácí sauna

Ačkoliv se to možná nezdá, velmi snadno a poměrně levně si můžete nechat postavit domácí saunu. Bohatě vám postačí skromná kabinka na zahradě, případně v nepoužívané místnosti domu. Kdykoliv, když zrovna budete mít volnou chvilku, si dopřejete příjemný relax.

Jak vypadá taková domácí sauna, co vše v ní může být a na kolik vyjde její výstavba? Na všechny tyto otázky vám odpoví návštěva webových stránek pod vloženým odkazem. Dostanete se do prostředí odborníků ze Sauny Vital, kteří už více než 23 let staví soukromé i veřejné sauny.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz