Home Magazín Bezpečný úložný prostor na techniku a nářadí je pro zahrádkáře nutností!

Bezpečný úložný prostor na techniku a nářadí je pro zahrádkáře nutností!

by czeko
0 comment

Užíváte si každou minutu na vaší zahrádce či zahradě? Těší vás každý květ a nemůžete se dočkat letošní sklizně? Určitě vás to stálo pořádnou dřinu, a to i když máte řadu praktických pomocníků či zahradní techniky. Všechny stroje a nástroje je však potřeba někam bezpečně uložit, aby byly chráněny nejen před nepříznivými klimatickými vlivy, ale i případnými zloději. Skvělým řešením mohou být zahradní domky!

Jaké zahradní domky dnes najdete na trhu?

V současné době si můžete vybírat zejména z plastových a dřevěných zahradních domků, různých velikostí s půdorysem nejčastěji ve tvaru čtverce nebo obdélníku. Každý z těchto domků má pak své výhody i nevýhody.

Plastový zahradní domek

Plastové zahradní domky vynikají svou jednoduchou údržbou, kdy je stačí očistit od nečistot či mechů a lišejníků. K tomu navíc můžete použít třeba i tzv. vapku. Zahradní domky z plastu se vyrábí v různých designech, díky čemuž je skvěle sladíte s jakýmkoli typem zahrady. Určitou nevýhodou plastových domků pak je citlivost na UV záření, která se nejprve projevuje postupným šisováním a následně i křehnutím plastu. I přes to vám však takový zahradní domek bude sloužit dlouhá léta.

Dřevěný zahradní domek

Velmi pěkně vypadají na zahradách dřevěné zahradní domky, jež vynikají svým tradičním a luxusním vzhledem. Oproti plastovým zahradním domkům, však mají náročnější údržbu, protože dřevo je nutné ošetřovat, aby nepodléhalo rychlé zkáze, a to nejen vlivem klimatických podmínek, ale i škůdců. Při správné péči má pak dřevěný zahradní domek velmi dlouhou životnost.

Na co si dát při výběru zahradního domku pozor?

Zahradní domky je možné zakoupit s podlahou, s podlahovou konstrukcí nebo zcela bez podlahy. Podle toho, co byste chtěli v zahradním domku skladovat si sami zvolte, který domek je pro vás nejlepší. Platí však, že pro maximální ochranu uložených strojů a nástrojů je vhodné vždy podlahu zbudovat nebo zakoupit domek s podlahou.

Dalším problémem bývá, že si lidé vybírají domky s příliš malými vstupními dveřmi a pak mají problém zde uskladnit třeba zahradní traktůrek. Včas si tedy rozmyslete, co přesně chcete v domku uchovávat a jak velké dveře potřebujete.

Neméně důležité je pak i zabezpečení vlastního domku, tedy možnosti jeho uzamčení a případné přídavné bezpečnostní prvky. Zahradní technika nestojí zrovna málo a kvůli páru ušetřeným korunám na domku by bylo škoda o ni přijít.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz